Схема складання трикутного модуля. Модулі робляться з листа прямокутної форми (аркуш формату А4 чудово підійде).
Примітка: для модульного орігамі краще вибирати досить щільний папір.
- Згинаємо листочок уздовж навпіл.
- Згинаємо ще раз навпіл, але вже поперек (цей згин необхідний, щоб намітити середину, тому після згину, розгинаємо назад).
- Посередині видна лінія згину, на яку ми і будемо орієнтуватися. Тепер за принципом загинаємо краю листка до наміченої середині під прямим кутом, як крила у паперового літачка.
- Перевертаємо листочок і загинаємо вгору нижню частину по краю трикутника.
- Загинаємо куточки за межі великого трикутника. Вид спереду.
- Вигляд ззаду.
- Розгинаємо нижню частину назад, залишаючи куточки загнутими.
- Куточки складаємо усередину так, щоб їх не було видно, а трапецієвидні частини загинаємо вгору.
- Тепер цей трикутник складаємо навпіл. У нас вийшов вихідний модуль.
- Щоб скласти квітку, нам знадобляться куточки і кишеньки.
- Кишенька - це той самий куточок, тільки із зворотного боку. З іншого боку куточка вийшли кишеньки, в які будуть вставлятися куточки. Будь-яка фігура в техніці кусудама складається з трикутних модулів, які вставляються один в одного.
- Кожний ряд збирається за допомогою двох куточків (по одному куточку від двох різних модулів), поміщених в кишеньки третього модуля.
- Так само в схемі зустрічається подвоєння модулів (для додання форми кульки), для цього в третій модуль поміщається тільки один куточок, а другий кишеньку залишається порожнім.
- А в наступному ряду модуль надівається як зазвичай, на куточки двох різних модулів.
- Додаючи таким чином модулі в ряд, можна отримати кулясту форму, з якої, в свою чергу, можна скласти різноманітні фігурки, наприклад, лебедя, дракона і т. д., про які докладніше буде розказано в наступних майстер-класах
Чи складна техніка складання орігамі?
ВідповістиВидалитиДля новачків на перший погляд може здатися,що так. Але попрацювавши з орігамі виявляється що це є досить цікаво та легко.
Видалити